Organa statutowe Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości  kadencja 2017 - 2021

Na zdjęciu siedzą od lewej – II Zastępca Starszego Cechu – Zenon Bąkowski, Starszy Cechu – Andrzej Zarzycki, I Zastępca Starszego Cechu – Rinaldo Sznir. Stoją od lewej - Joachim Wysocki, Waldemar Michalik, Maria Strzoda, Barbara Szpilowska, Henryk Szczygielski, Bernard Hanusek – Członkowie Zarządu.
Od lewej : I Zastępca Starszego Cechu – Rinaldo Sznir, Starszy Cechu – Andrzej Zarzycki, II Zastępca Starszego Cechu – Zenon Bąkowski

Zarząd - skład:

• Andrzej Zarzycki - Starszy Cechu
  • Rinaldo Sznir - I Zastępca Starszego
  • Zenon Bąkowski - II Zastępca Starszego Cechu
  • Bernard Hanusek - Członek
  • Waldemar Michalik - Członek
  • Maria Strzoda - Członek
  • Henryk Szczygielski - Członek
  • Barbara Szpilowska - Członek
  • Joachim Wysocki - Członek

Dyrektor biura cechu:

• mgr Wiesław Jabłoński
Od lewej : Członek Komisji Rewizyjnej – Tomasz Czyżewski, Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – Mariola Zubal, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Franciszek Kleszcz

Komisja Rewizyjna - skład:

• Kleszcz Franciszek - Przewodniczący
  • Mariola Zubal - Zastępca Przewodniczącego
  • Tomasz Czyżewski - Członek
Od lewej – Zastępca Przewodniczącego Sądu Cechowego – Wiktor Wierzbicki, Przewodniczący Sądu Cechowego – Józef Kycia, Członek Sądu Cechowego – Katarzyna Nowak

Sąd Cechowy - skład:

• Józef Kycia - Przewodniczący
  • Wiktor Wierzbicki - Zastępca Przewodniczącego
  • Katarzyna Nowak - Członek

Przewodniczący Sekcji Branżowych

• Zenon Bąkowski - fryzjerska
  • Urszula Grabowska - spożywcza
  • Bernard Hanusek - ogólnobudowlana
  • Jacek Kamiński - różna
  • Rinaldo Sznir - motoryzacyjna

Cech działa zgodnie ze Statutem Cechu. Walne Zgromadzenie jest najważniejszym organem Cechu powołanym do podejmowania uchwał w sprawach należących do jego zakresu działania. Walne Zgromadzenie zwołuje się przynajmniej jeden raz w roku, najpóźniej w ciągu 6-ciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Zarząd Cechu jest organem wykonawczym Cechu i ponosi odpowiedzialność za prawidłową działalność. Kadencja Zarządu trwa 4 lata. Zarząd prowadzi wszystkie sprawy Cechu z wyjątkiem zastrzeżonych do kompetencji innych organów Cechu. Zarząd składa się z Starszego Cechu, dwóch zastępców i członków. Posiedzenie Zarządu odbywa się co najmniej raz w miesiącu. Komisja Rewizyjna jest organem kontrolującym całokształt działalności Cechu, z wyjątkiem Walnego Zgromadzenia i orzecznictwa Sądu Cechowego. Komisja Rewizyjna bada przynajmniej raz na pół roku działalność statutową Cechu. Sąd cechowy rozpatruje sprawy na wniosek Zarządu lub z własnej inicjatywy.

Sąd Cechowy może orzekać następujące kary:

• upomnienia,
  • nagany,
  • wykluczenia.

Cech reprezentowany jest na zewnątrz przez Starszego Cechu lub jego zastępcę oraz Dyrektora Biura Cechu w zakresie udzielonego mu pełnomocnictwa. Zarząd Cechu może udzielić Dyrektorowi Biura pełnomocnictwa do dokonania określonych czynności prawnych, związanych z kierowaniem bieżącą działalnością cechu. Pracą Biura Cechu kieruje Dyrektor Biura.

© 2019 Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości.