Sprawdź co się u nas dzieje

Dni Otwarte - 17-18.10.2023r.

Szanowni Państwo,

Spieszymy poinformować, że w dniach 17-18 p[października w w naszym Cechu odbyły się Dni Otwarte dla uczniów szkół podstawowych z Gliwic i powiatu gliwickiego. Był to nasz debiut, dlatego też jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że udało nam się zgromadzić w tych dniach tak liczne grono zarówno odwiedzających jak i zaangażowanych w uczestnictwo rzemieślników. Podczas Dni Otwartych odbyły się prelekcje dotyczące szkolenia zawodowego w rzemiośle poprowadzone przez Dyrektora Biura Cechu Wiesława Jabłońskiego i Julię Sztyk - doradcę zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach oraz przedstawiciela Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pana Jacka Tarkotę. Zgromadzeni goście mieli okazję zapoznać się również z rzemiosłem artystycznym wykonanym przez artystkę malarkę z Bielska-Białej, panią Samantę Stuchlik, zajmującą się zarówno tworzeniem obrazów jak i prowadzeniem warsztatów rękodzieła dla dzieci i dorosłych. Prace artystki można obejrzeć na stronie https://freedaart.pl/sztuka/.
Biorąc udział w zorganizowanych podczas Dni Otwartych warsztatach przyszli absolwenci szkól podstawowych mieli okazję zapoznać się ze specyfiką zawodów rzemieślniczych takich jak cukiernik, fryzjer, elektryk, elektromechanik, stolarz, kucharz.
Ponadto dzięki obecności doradców zawodowych z PUP w Gliwicach młodzież miała okazję sprawdzić swoje preferencje zawodowe, które będą pomocne przy wyborze szkoły średniej.

Nasze przedsięwzięcie licznie wsparli zrzeszeni w Cechu rzemieślnicy, którzy zasługują na gorące podziękowania:

Krystyna Malinowska  -Cukiernia „Magda”
Sybilla Szmidt – Piekarnia-Cukiernia „Szmidt”
Beata Waluśkiewicz – Salony Fryzjerskie „Beata”
Ewa Dudek – „Eva” Strefa Fryzur
Rafał Konieczny  -„Stek Chata”
Werner Sopalla – Zakład Przezwajania Silników Elektrycznych „REWERS”
Joanna Ludwig - Cukiernia "Hania"
Małgorzata Gnacy – Zakład Fryzjerski Małgorzata Gnacy
Małgorzata Oświecińska – Salon Fryzjersko-Kosmetyczny „Uroda”
Leszek Jamroś – Salon fryzjerski „Brunet”
Tomasz Czyżewski – „Bar Teatralny”
Bernard Hanusek – Schody Hanusek
Dariusz Urbanik – Zakład Instalacji Elektrycznych i Naprawa AGD

Mamy nadzieję, że Dni Otwarte wejdą na stałe do naszego kalendarza imprez.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.